Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Distanční výuka od 14. října 2020

Distanční výuka od 14. října 2020Datum konání:
14.10.2020


Vážení žáci, vážení rodiče,

 

vzhledem k mimořádnému opatření vlády ČR ze dne 13. října 2020 bude od středy 14. října 2020 zavedena distanční pro oba stupně základních škol. V době distanční výuky nebude v provozu ani školní družina a školní jídelna.

 

Veškeré pokyny pro distanční výuku budou zadávány přes systém Bakaláři, stejně tak zde bude uveden přístup ke studijním materiálům uloženým ve sdíleném prostředí. Žáci s tímto systémem byli seznámeni v minulých dnech v rámci výuky a současně obdrželi jednoduchý videomanuál, ve kterém naleznou jednotlivé kroky pro práci v prostředí distanční výuky.

 

Výuka bude probíhat v kombinaci asynchronní a synchronní online formy, pro komunikaci se žáky bude využívána komunikační platforma Teams, kterou žáci naleznou ve svých účtech v MS Office 365, popřípadě si tuto aplikaci mohou bezplatně stáhnout do mobilního telefonu. Všichni žáci 5. - 9. ročníku mají vytvořeny své účty v systému MS Office 365 a v nejbližší době budou rozšířeny na celý 1. stupeň. Výuka bude také doplněna dalšími kanály a metodikou, bude se jednat např. o výkladová videa.

 

Upozorňujeme, že distanční výuka je od letošního školního roku pro žáky povinná. Pokud by některý z žáků neměl přístup k hardwarovému vybavení IT, škola mu může v odůvodněných případech zapůjčit své přenosné zařízení (notebook, chromebook). Připojení k internetu však není v možnostech školy žákům zajistit, v těchto případech bude distanční výuka řešena individuálně s rodičem žáka.

 

Rodiče uvidí po přihlášení do Bakalářů pod svými přihlašovacími údaji obsah žákovského účtu a zadané pokyny k domácí přípravě v přehledu na úvodní obrazovce a také pod záložkou „domácí úkoly“. Pokud by žáci či rodiče měli problémy s přehledem zadání domácí výuky, popřípadě s přihlášením do systému Bakaláři, mohou kontaktovat svého třídního učitele, popřípadě zástupce ředitele školy Mgr. Pavla Kúna.

 

Pokud by i přesto některý z žáků nezvládal přístup k distanční výuce, může kontaktovat svého třídního učitele, popřípadě vyučujícího informatiky Martina Tučka (martin.tucek@2zsjh.cz, tel.: 384 361 910) a dohodnout se s nimi na individuální konzultaci přímo ve škole. 

 

Stravování ve školní jídelně nebude v době distanční výuky zajištěno, z tohoto důvodu budou mít žáci v této době odhlášené obědy.

 

                                                                                                                      Mgr. Jan Javorský, ředitel školy