Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Povinné nošení roušek

Povinné nošení roušekDatum konání:
18.9.2020


Na základě ustanovení mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky, č. j. MZDR 15757/2020-35/MIN/KAN musí všichni žáci i pedagogové na 2. stupni povinně nosit  ochranné prostředky dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének, a to jak ve všech vnitřních společných prostorách jako jsou chodby, sociální zařízení, vestibul školy, prostor školní jídelny (vyjma doby přímého stolování žáků), tak i v učebnách během výuky.

 

Žáci 1. stupně musí  nosit  ochranné prostředky dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének, a to jak ve všech vnitřních společných prostorách jako jsou chodby, sociální zařízení, vestibul školy, prostor školní jídelny (vyjma doby přímého stolování žáků). Roušky v učebnách nejsou pro žáky 1. stupně povinné.

 

Všechny další cizí osoby (zákonní zástupci žáků, návštěvy apod.) musí ochranné prostředky dýchacích cest nosit ve všech vnitřních prostorách školy. Toto nařízení platí od pátku 18. 9. 2020 do odvolání.

 

Aktuální Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR naleznete zde

Doplňující informace k opatření pro školy a školská nařízení naleznete zde