Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Testování k přijímacím zkouškám

Testování k přijímacím zkouškámDatum konání:
29.4.2021
Datum ukončení:
30.4.2021

 

Vážení žáci, vážení rodiče,

pro přijímací zkoušky na střední školy platí mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, které vyžaduje pro účast na přijímacích zkouškách doložení potvrzení o negativním výsledku testu na COVID 19, který není starší 7 dní.

 

Potvrzení získáte:

1. Testováním antigenním testem uchazečů o vzdělávání ve střední škole - to umožní základní škola a ta také vydá potvrzení, které bude dokladem o provedení testu. V případě pozitivního výsledku antigenního testu je rodič nebo zákonný zástupce žáka povinen informovat praktického lékaře, který žákovi odešle žádanku na absolvování konfirmačního RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2. V případě pozitivního výsledku antigenního testu a následném negativním výsledku RT-PCR testu, je směrodatný RT-PCR test!

 

2. Potvrzení o provedeném antigenním testu v ZŠ může být nahrazeno:

a) dokladem o tom, že osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu nebo RT-PCR testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90 dní.

 

b) dokladem o negativním výsledku POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, které nejsou starší 7 dnů a které byly provedeny poskytovatelem zdravotních služeb podle aktuálně platného mimořádného opatření k provádění testů.

 

Uchazeč, který se z důvodu nepředložení dokladu o negativním výsledku testu nezúčastní řádného termínu přijímací zkoušky a svoji neúčast z tohoto důvodu písemně omluví nejpozději do 3 dnů řediteli školy příslušné SŠ, může konat zkoušku v náhradním termínu.

 

 

Testování žáků 9. ročníku:

  • všichni žáci 9. ročníku, kteří se budou účastnit přijímacích zkoušek na SŠ, budou testováni ve čtvrtek 29. dubna 2021, přičemž žáci, kteří se budou účastnit konzultací, se otestují jako obvykle, tj. před začátkem konzultací v čase od 13:45 do 14:00 hodin. Ostatní žáci 9. ročníku, kteří budou potřebovat potvrzení k přijímacím zkouškám, ale na konzultace nechodí, se mohou ve škole otestovat tentýž den od 14:00 do 14:30 hodin.

Testování žáků 5. ročníku:

  • žáci třídy 5. A, kteří budou konat přijímací zkoušku na víceletá gymnázia, budou testováni v pátek 30. dubna 2021 v rámci páteční výuky
  • žáci třídy 5. E, kteří budou konat přijímací zkoušku na víceletá gymnázia, budou testováni v pondělí 3. května 2021 v rámci pondělní výuky