Drobečková navigace

Úvod > Ze života školy > Adaptační kurz 6.A a 6.B

Adaptační kurz 6.A a 6.BDatum konání:
6.9.2023
Datum ukončení:
12.9.2023

Stejně jako každý školní rok se i v letošním roce žáci 6. ročníků 2. základní školy v Jindřichově Hradci zúčastnili adaptačního kurzu, jehož smyslem je propojit a stmelit kolektivy šestých tříd, do kterých pravidelně přichází noví žáci z okolních škol našeho města.

Adaptační pobyt se konal na základně Domu dětí v Dolním Radíkově a trval dva dny. Pobyt třídy 6.A s třídní učitelkou Mgr. Marií Kaňkovou a asistentkou pedagoga Bc. Martinou Koudelkovou se konal ve dnech 6.-7.září, třída 6.B se svou třídní učitelkou Mgr. Petrou Fialovou a asistentkou pedagoga Mgr. Hanou Konhefrovou zde pobyla ve dnech 11. - 12. září. Pod vedením metodika prevence Mgr. Lucie Hronové a výchovného poradce Mgr. Dagmar Duškové zažili žáci i učitelé spoustu zajímavých aktivit a her, pracovali na společných projektech, strávili společně volný čas a zábavnou formou se učili vzájemné komunikaci, respektu a spolupráci, což jim následně pomáhá při běžných školních činnostech. Ke všeobecné spokojenosti a pohodě přispělo i krásné letní počasí, které nás po celou dobu pobytu provázelo.

Adaptační pobyt se vydařil díky nadšení a pozitivní energii vedoucích, pedagogů a především našich žáků, kteří se do všech aktivit pustili s tím správným zapálením pro věc. Díky spolupráci všech jsme si společně strávený čas užili a letošní „adapťák“ přesně splnil to, k čemu je určen. Jsme tým, umíme se domluvit a společně lépe zvládneme překonat výzvy, které na nás na druhém stupni čekají.

P. Fialová