Úvod > Ze života školy > Adaptační kurzy

Adaptační kurzy

Jako každý rok i letos proběhly brzy na začátku září adaptační kurzy šestých ročníků. Počasí oběma třídám vyšlo, a proto se mohly odehrát všechny plánované aktivity, tedy vnitřní i venkovní hry podporující vzájemné poznávání a spolupráci dětí, které především do třídy 6.B přibyly z různých vesnických škol z okolí Jindřichova Hradce. Večerní táborák a hodina pravdy, kdy celý kolektiv se snaží splnit co nejvíce záludných úkolů a přidat si tak několik minut k večerce, byly doplněny ještě stezkou odvahy. Dopoledne druhého dne si formou dramatizace žáci prožijí příběh jedné "obyčejné třídy" a hledají společně možná řešení problémů fiktivních spolužáků. Obě třídy si z adaptačního pobytu kromě spousty zážitků odvezly i společný výtvarný projekt, které už visí jako památka v jejich kmenových třídách.