Atletický čtyřboj

Datum konání:
1.6.2023

Atletický čtyřboj – „krůček“ od republikového finále!

16. května 2023 proběhlo na atletickém stadioně v Jindřichově Hradci okresní kolo ve čtyřboji. Děvčata z osmých a deváté třídy ve složení, Lea Kubíčková, Natálka Kovářová, Anička Kornhöferová, Terka Průchová a Linda Kupková, předvedla neskutečné výkony. Okresní kolo vyhrály, tím si zajistily postup do krajského finále, které se konalo 31. května v Písku. V okresním kole měla velký individuální úspěch Natálka, která vyhrála i jednotlivce.

Do Písku jsme kvůli jiným sportovním aktivitám Terky odjely bohužel bez ní. Nahradila ji Klárka Rodová. Holky byly neskutečné. Padalo spoustu osobních rekordů. I přes úmorné vedro na stadionu makaly až do konce, a i závěrečnou disciplínu 800 m zvládly všechny skvěle.

Nejlepší výkony: 60 m – třetí nejrychlejší čas Lea, skok daleký – druhé místo Lea, skok vysoký – druhé místo Anička, 800 m – suverénně vyhrála Natálka, druhá Linda.

V celkovém hodnocení čtyřboje si pro stříbrnou medaili v jednotlivcích šla naše zlatá hvězda z okresu – Natálka Kovářová

Jako tým holky vybojovaly úžasné druhé místo a stříbrné medaile. Obrovská gratulace všem! No a třeba příští rok ta republika…? Budu vám opět moc držet palce a těším se na další sportovní zážitky s vámi!