Úvod > Ze života školy > Branná soutěž - POKOS

Branná soutěž - POKOS

3.5.2023

Branná soutěž- POKOS (příprava občanů k obraně státu)

Ve středu 3.5.2023 proběhlo oblastní kolo v branné soutěži, které probíhá každoročně v Městském lese Jindřichův Hradec ve spolupráci Města Jindřichův Hradec, Armády ČR (44. lehkého motorizovaného praporu Jindřichův Hradec) a základních škol.

V letošním roce se soutěže zúčastnilo celkem 10 základních škol (1. - 6. ZŠ JH, ZŠ Kardašova Řečice, ZŠ Stráž nad Nežárkou, ZŠ Deštná a ZŠ Strmilov). Za naší školu se na soutěž připravovala skupinka žáků z 9.B (Matyáš a Filip Hryzákovi, Jan Havelka, Viktorie Šímová a Nikola Paichlová) a z 9.A (Matyáš Boček) pod vedením učitele Mgr. Kúna.

Soutěžící byli prověřování jak v teoretických, tak dovednostních disciplínách (historie vojenství, základy 1. pomoci, topografie a orientace v terénu, typy uzlů, kliky, leh sedy, dřepy, překonávání překážek, střelba ze vzduchové pistole).

V celkovém hodnocení jsme se umístili na krásném třetím místě (vítězem se stala 3. ZŠ JH, druhé místo obsadili žáci z 5. ZŠ JH). Tímto našim žákům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a blahopřejeme  ke třetímu místu.