Drobečková navigace

Úvod > Ze života školy > Dvojka a "Ukliďme Česko během online výuky"

Dvojka a "Ukliďme Česko během online výuky"Během koronavirové uzavírky se žáci školy účastnili akce "Ukliďme Česko během online výuky".

Link na krátké video (za naši školu): Zde

 

UklidmeCesko-logo-siroke-tisk.png

Ukliďme Česko je celorepubliková dobrovolnická úklidová akce, kterou založili Miroslav Kubásek a Radek Janoušek s cílem uklidit černé skládky a nepořádek po celé České republice. Akce je závislá na aktivní účasti veřejnosti, která v roli místních organizátorů připravuje úklidy v konkrétních lokalitách pro dobrovolníky, s nimiž pak společně vybrané místo uklidí. Organizační tým Ukliďme Česko podporuje organizátory jak materiálně – zasláním pracovních rukavic a pevných pytlů pro dobrovolníky, tak metodicky – poskytnutím praktických rad jak a kde úklid připravit a také bezpečnostních pokynů pro bezproblémový průběh jejich úklidů.

Připravované úklidy místních organizátorů se zobrazují v interaktivní mapě úklidů na webu www.UklidmeCesko.cz, která umožňuje rychlé a efektivní propojení dobrovolníků s organizátory úklidů v konkrétním místě. Po akci se pak v mapě zobrazí informace o proběhlém úklidu spolu s fotografiemi které poskytli organizátoři a také s vyznačením lokality, kde úklid proběhl.

Na začátku roku 2016 navázal spolek Ukliďme Česko spolupráci s Českým svazem ochránců přírody a vznikl tak společný projekt s kompromisním názvem „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ který byl až do konce roku 2020 finančně podporován ze Státního fondu životního prostředí. Od ledna 2021 je akce, tak jak to bylo před rokem 2016, organizována již pouze spolkem Ukliďme Česko a oficiálně se opět začal používat krátký název Ukliďme Česko.

:)