Úvod > Ze života školy > Exkurze do Polska

Exkurze do Polska

24.3.2022
25.3.2022

Ve čtvrtek 24.3. a pátek 25.3.2022 se konala pro žáky 9. ročníků exkurze do Polska. Zájezd začal, po 7 hodinové cestě napříč naší zemí ve směru Humpolec- Brno-Olomouc - Ostrava-Katovice a Krakov, prohlídkou metropole Malopolského vojvodství Krakova. Postupně jsme si prošli hradní navrší Wawel s katedrálou, následovala židovská čtvrť Kaziměř, kde se v průběhu 2. světové války nacházelo jedno z největších židovských ghett. Následovala Královská cesta na hlavní náměstí Rynek s bazilikou Panny Marie, kostel sv. Vojtěcha a tržnicí Sukiennica. Cestou na náměstí jsme se ještě zastavili u Jagellonské univerzity.
Ve večerních hodinách jsme přejeli do sousední Veličky, kde jsme se ubytovali. Po snídani jsme popošli do muzea k návštěvě unikátních podzemních prostor královských solných dolů ve Věličce (UNESCO). Po obědové pauze jsme jeli do Osvětimi - pod vedením zkušených průvodců jsme se podívali do památníku koncentračního tábora Auschwitz-Birkenau.

Poté nás čekala cesta domů do J.Hradce.

Program byl poměrně náročný, ale věřím , že se líbil.

Děkuji žákům za slušné chování a kolegyním za doprovod. JiVo