Úvod > Ze života školy > Lyžařský výcvikový kurz 2023 :)

Lyžařský výcvikový kurz 2023 :)

12.3.2023

Lyžařský výcvikový kurz

Ve dnech 12. - 17. března 2023 se sedmé ročníky zúčastnily lyžařského výcvikového kurzu ve Ski areálu Rokytnice nad Jizerou v Krkonoších. Ubytování a stravu měli žáci zajištěnou v horské Chatě Akuma, která je svou polohou ideálně umístěna vedle modré sjezdovky, cca 20 m od dolní stanice LD Horní Domky.

V rámci kurzu začínající lyžaři absolvovali nácvik lyžařských dovedností s cílem zvládnout základní dlouhý oblouk a bezpečně zastavit. U pokročilých lyžařů se učitelé snažili u žáků prohloubit a zdokonalit jejich lyžařské dovednosti. Hlavním cílem celého kurzu bylo vytvořit, popřípadě prohloubit u žáků pozitivní vztah k horám a lyžařským aktivitám, poučit žáky o způsobu a chování jak na sjezdových tratích, tak při pohybu na horách.

Lyžařského výcvikového kurzu se zúčastnilo celkem 53 žáků z obou tříd a 5 pedagogických pracovníků. Z důvodu zdravotní indispozice byl jeden žák z kurzu transportován do FN Motol a jedna žákyně byla ošetřena v jilemnické nemocnici. Rodiče těchto žáků byli bezprostředně telefonicky informování vedoucím kurzu Mgr. Michaelou Mynářovou. Ostatní žáci absolvovali kurz bez dalších závažnějších obtíží.

Závěrem patří poděkování všem pedagogickým pracovníkům za jejich zodpovědný přístup a ochotu pomoci žákům při jejich potřebách a také děkujeme personálu Chaty Akuma za jejich starost a obsluhu během konání celého kurzu. I přes ne příliš příznivé počáteční počasí se kurz vydařil a budeme se těšit na další ročníky.

V Jindřichově Hradci, 20. 3. 2023

Zpracovala: