Úvod > Ze života školy > Mistrovství ČR atletický čtyřboj škol

Mistrovství ČR atletický čtyřboj škol

Datum konání:
12.6.2023

Mistroství České republiky v atletickém čtyřboji škol

Děvčata 2. základní školy z Jindřichova Hradce, ve složení Lea Kubíčková, Natálie Kovářová, Anna Kornhöferová, Terezie Průchová a Berenika Nováková, odjela reprezentovat Jihočeský kraj do Opavy na mistroství České republiky v atletickém čtyřboji škol.

Účast na republikovém finále jsme přijali jako první náhradníci, jelikož vítězky z Písku se nemohly zúčastnit. Sešlo se tu 10 týmů z jednotlivých krajů. Konkurence byla opravdu veliká, výkony všech výborné. Dokazuje to například čas v běhu na 1000 m jednoho chlapce, který byl zapsaný jako nový rekord v atletických závodech pro letošní rok.

Dívky tu excelovaly výkony jako 60 m pod 8 s, skok vysoký přes 1,50 m, skok daleký 5,5 m, hod kriketovým míčkem 60 m, vrh koulí 9 m a nejlepší běh na 800 m byl v čase 2:24:54.

Naše „atletky“ (atletka je ve skutečnosti jen jedna) se určitě neztratily. Úspěchy:

Na 60 m si vedla nejlépe Lea, která z padesáti dívek obsadila 6. místo, Natálka 9. místo, běh na 800 m – Natálka 12. místo, Lea 19. místo, Terka 21. místo, vrh koulí – Natálka 3. místo, Lea 9. místo, skok daleký – Lea 6. místo, Berenika 11. místo, skok vysoký – Anička 18. místo, Natálka 20. místo, hod kriketovým míčkem musíme do příštího roku vylepšit .

Obrovským úspěchem je Natálky 10. místo ve čtyřboji jednotlivkyň. V týmech obsadila děvčata krásné 7. místo. Moc gratulujeme všem děvčatům, děkujeme za vzornou reprezentaci a přejeme spoustu dalších sportovních úspěchů v následujícím školním roce.