Úvod > Ze života školy > Učíme se venku – 6.B

Učíme se venku – 6.B

Ve středu 1.6.2022 vyrazili žáci 6.B na celodenní matematicko-češtinářský den do parku pod gymnáziem s paní učitelkou Kaňkovou, Landkammerovou a paní asistentkou Čásovou. Společným tématem pro oba předměty byla zvířata. Děti prošly během dopoledne pět center, ve kterých společně pracovaly na předem připravených komplexních úkolech. K tomu, aby činnosti dobře zvládly, musely spolupracovat v týmech, dohodnout se, vedly diskuse, obhajovaly své názor, třídily informace, kriticky je hodnotily, vytvářely (proti)argumenty a formulovaly je v textech. Celý den si vlastně řídily svou práci a měly za ni odpovědnost. V závěru dne, pak proběhla reflexe, při níž se hodnotily vzájemně a také proběhlo sebehodnocení.

Během dne naštěstí počasí šesťákům přálo, a tak si školní den v netradičním prostředí náležitě užili.