Úvod > Ze života školy > Volby do školního parlamentu

Volby do školního parlamentu

Pár dní po skončení oficiálních komunálních voleb i žáci naší školy vybírali své zástupce do školního parlamentu.

Samotným školním volbám předcházely velké přípravy. 7.B, která akci zaštiťovala, připravila pro každou třídu speciální volební lístky, kde si děti vybíraly z navržených kandidátů. Děti z 5.A spolu s paní učitelkou Vodáčkovou vyrobily volební obálky a nakreslily státní symboly, které byly nezbytné pro vytvoření autentické volební místnosti. Nechyběla zde ani vlajka, zapečetěná urna a plenta. Na hladký průběh voleb dohlížela sympatická volební komise složená z žáků 7.B.

Během samotných voleb mohli žáci, třídní učitelé a asistenti nejen vybrat své dva kandidáty, kteří je budou po celý rok zastupovat na školním parlamentu, ale všichni zúčastnění si zde měli možnost zopakovat základní informace o tom, jak, kdy a proč se vlastně v demokratických zemích volby konají.

Monika Landkammerová