Úvod > Ze života školy > Závěrečná zpráva – LVK 2022

27.2.2022
5.3.2022

Závěrečná zpráva – LVK 2022

V letošním školním roce jsme po roční pauze opět uspořádali v rámci školního vzdělávacího programu lyžařské výcvikové kurzy. Tentokrát se jednalo o 2 termíny, kdy první termín byl určen pro žáky 7. tříd a druhý termín pro žáky 8. tříd ( z důvodu covidu se žáci loňských sedmých tříd nemohli kurzu zúčastnit).

S ohledem na mimořádné změny v loňském roce jsme byli nuceni vyhledat nové místo pro uskutečnění těchto kurzů. Podařilo se nám zajistit výcvik ve Ski areálu Rokytnice nad Jizerou. Ubytování a strava se všem zúčastněným velice zamlouvala, neboť personál pensionu byl velice vstřícný a ochotný ve všem pomoci a navíc, velice dobře vařili. Žáci i učitelé si také libovali pohodový přístup na sjezdovky, neboť Chata Akuma, kde jsme byli ubytováni, se nachází přímo u spodní stanice sedačkové lanovky Horní Domky.

První termín 27.2.-5.3.2022 byl určen pro žáky 7. tříd, kterých se zúčastnilo celkem 45. Tito žáci byli rozděleni dle výkonnosti do 4 skupin, kterým se věnovali naši pedagogičtí pracovníci ( Mgr. Kún P., Mgr. Vodáček J., Mgr. Mynářová M., Masařová I. a jako zdravotník Mgr. Kaňková J. ). Během kurzu došlo k jednomu závažnějšímu zranění (zlomená kost v oblasti bérce), kdy byl žák po dohodě s rodiči a lékařem odvezen do domácí péče. A pár lehkým poraněním (naražený prst, odřený obličej,…), kdy po ošetření žáci dále pokračovali v kurzu. Všichni žáci přistupovali k výcviku zodpovědně a se snahou, naučit se lyžovat i přes drobné počáteční nezdary (zejména u družstva začátečníků). A to se podařilo.

Druhý termín 5.3.-11.3.2022 absolvovali žáci 8. tříd. Na kurz dorazilo celkem 41 žáků a vystřídalo se i obsazení z řad pedag. pracovníků. Na kurz s těmito žáky dorazily paní učitelky  ( Mgr. Haneflová K., Gebrová K. a jako zdravotník Mgr. Konhefrová H. a zůstali Mgr. Kún P. a Mgr. Vodáček J. ). I pro tentokrát byli žáci rozděleni do 4 skupin. V průběhu druhého kurzu došlo taktéž k určitým poraněním, ale žádné nebylo natolik závažné, že by byl někdo nucen odjet ze zdravotních důvodů domů. I mezi žáky osmých tříd nebyl nikdo, kdo by se nenaučil zvládnout základní lyžařský oblouk a sjet samostatně sjezdovku.

Závěrem můžeme zhodnotit oba kurzy velice úspěšně, a to jak s ohledem na přístup žáků k výcviku a jejich chování po celou dobu u obou kurzů, tak na počasí, které nás po oba týdny provázelo (po většinu dní slunečno, po ránu vždy mrazivo, odpoledne příjemné jarní počasí).

Všem pedagogickým pracovníkům děkujeme za jejich pracovní nasazení a profesionální přístup ke všem osobám, se kterými přišli v průběhu kurzů do styku. Již teď se už těšíme na příští rok 2023 ????.

V letošním školním roce jsme po roční pauze opět uspořádali v rámci školního vzdělávacího programu lyžařské výcvikové kurzy.hory1.jpghory2.jpghory6.jpg

hory3.jpg hory4.jpg hory5.jpg